Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Nowy sklep w Łańcucie. Załatwisz kilka spraw w jednym miejscu
Włamanie z rozbojem w Łańcucie
Jest data otwarcia wschodniej obwodnicy Łańcuta
Otwarcie wschodniej obwodnicy Łańcuta
home > Start > Aktualności > Iść do pracy czy na studia? Wybierz studia dualne
Rozmiar tekstu:
AAA
RZESZÓW
2016.09.12 07:53 | aktualizacja: 2016.09.12 08:05

Iść do pracy czy na studia? Wybierz studia dualne

"Studia Dualne" to idealna oferta dla ambitnych studentów, którzy nie boją się podejmować nowych wyzwań. Korzyści z tej formy kształcenia jest wiele - studenci mogą zdobyć nie tylko niezbędne doświadczenie zawodowe, umiejętności praktyczne oraz wiedzę, ale także otrzymać pieniądze, pozwalające na dodatkowy rozwój czy opłacenie czesnego.
Iść do pracy czy na studia? Wybierz studia dualne
Iść do pracy czy na studia? Wybierz studia dualne

Dziś spora część studentów samodzielnie próbuje podjąć pracę już na pierwszym roku. Często z przyczyn finansowych nie zawsze zgodną ze studiowanym kierunkiem. "Studia Dualne" to dobre rozwiązanie właśnie dla takich pracowitych osób, które chcą jak najaktywniej spożytkować czas studiów, bo oferują m.in. płatne staże zgodne z wybranym kierunkiem kształcenia.

- "Studia Dualne" dają możliwość pracy w zawodzie w trakcie studiów, a co za tym idzie zdobywania bezcennego doświadczenia, którego nie da się pozyskać w salach uczelnianych - mówi Wojciech Franczyk, student Informatyki. - WSIiZ jest uczelnią niepubliczną i większość studentów musi pokrywać czesne przynajmniej w części z własnej kieszeni. W trakcie tego projektu każdy student ma ten problem z głowy, gdyż wyrównanie czesnego jest minimalną granicą wynagrodzeń. Czy dostanie się więcej zależy głównie od zaangażowania w pracy i od wyrobionych godzin - dodaje.

Łączą zdolnych studentów z pracodawcami

W dzisiejszym świecie, aby znaleźć pracę na wymagającym rynku, trzeba po studiach posiadać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe. Obserwuje się też problem przedsiębiorców w znajdowaniu wykwalifikowanych specjalistów m.in. branży IT i nowoczesnych technologii. "Studia Dualne" pozwalają rozwiązać oba te problemy, kojarząc zdolnych studentów z pracodawcami, z korzyścią dla obu stron.

- Rozpoczęcie współpracy pomiędzy BorgWarner a WSIiZ jest odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego świata, z jednej story obserwujemy zapotrzebowanie biznesu na specjalistów z danej branży z drugiej doceniamy gotowość Uczelni do kształcenia praktycznego - mówi Mariusz Penar, Manager IT, Campus BRM. - Jak powszechnie wiadomo rynek IT cechuje szczególna dynamika zmian oraz przekraczania kolejnych barier. Kluczowym elementem dla sukcesu IT jest innowacyjność i prostota proponowanych rozwiązań, w tym zakresie liczymy na studentów.

Trzy warianty do wyboru
Na kierunku Informatyka "Studia Dualne" mogą być realizowane w trzech wariantach:

- Nauka przez praktykę - student realizuje płatne staże w firmie przez okres wakacji lub w trakcie semestru już po ukończeniu I roku studiów.

- Top programmers - student otrzymuje wsparcie finansowe od przedsiębiorcy, w zamian za to, po skończeniu studiów zobowiązuje się do podjęcia pracy w danej firmie przez określony okres.

- Fundusz sponsorowany - firma wybiera najlepszych studentów, z którymi w przyszłości chce nawiązać długoterminową współpracę. W trakcie studiów wspiera ich finansowo np. w formie stypendium za wyniki w nauce i inne osiągnięcia.

W zakresie Studiów Dualnych WSIiZ współpracuje z firmą BorgWarner, która od końca kwietnia 2016 roku przyjęła na płatne staże już 7 studentów. Najwięcej podań na staże w firmie BorgWarner wpłynęło na stanowiska: praktykanta w Zespole IT Service Desk, stażysty SAP/Analityk IT, stażysty SharePoint/Analityk IT.

- Obecnie jestem stażystą w BorgWarner i w zakresie moich obowiązków jest głównie praca z SharePoint. Pracuję w świetnym zespole, w którym jest bardzo życzliwa atmosfera i w którym w razie problemów zawsze mam się kogo poradzić - opowiada o swojej pracy Wojciech Franczyk. - Po zakończeniu praktyk zostałem w tej firmie jeszcze na wakacje i nie wykluczam dalszej współpracy. Jeśli ktoś chce studiować i zdobywać prawdziwie praktyczną wiedzę i doświadczenie, to ten projekt jest właśnie dla niego.

Prócz studentów z kierunku informatyka z płatnych staży korzystają również studenci z kierunku logistyka już po pierwszym roku nauki. Wszyscy studenci, którzy dotychczas skorzystali z tej oferty, prócz zdobywania wiedzy i umiejętności w wybranej firmie, otrzymują stypendium/wynagrodzenie pozwalające im co najmniej opłacić czesne. Od zaangażowanie studenta zależy wysokość stypendium/wynagrodzenia, np. firma Borg Warner zwiększa wynagrodzenie nawet kilkukrotnie podczas stażu w ramach Studiów Dualnych.

Dowiedz się więcej o  informatyce www.kandydaci.wsiz.rzeszow.pl i logistyce www.wsiz.rzeszow.pl/logistyka i dołącz do nas!

Artykuł Sponsorowany
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Iść do pracy czy na studia? Wybierz studia dualne, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Artykuł Sponsorowany dodany
 
Odsłon: 3619
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
509-8a5
~ pach   to prawda. po studiach można znaleźć pracę ale zaocznych, a tak jak ja po dziennych miałem przez 3 lata problemy i gdyby nie znajomości to wciąż siedziałbym bez pracy bo wszyscy za podstawę biorą doświadczenie. Trzeba też wiedzieć, że kiedy zrobi się studia to nie przysługują żadne szkolenia z urzędu, ponieważ wolno mieć szkołę max średnią. Wychodzą z założenia że skoro absolwent to pracodawcy się biją o niego na rynku pracy. Obecnie pracuję i to nie w swoim zawodzie, ale najważniejsze że pracuje i nie za psie pieniądze - ba i nawet na normalnej umowie. Nie warto robić dzisiaj studiów jeżeli nie mieszka się w dużym mieście, a jak już to zaoczne i obserwować rynek pracy a nie iść "bo kolega/koleżanka tam idzie".
Pozdrawiam
Informatyk sieciowiec po PWSTE Jaro.
13 września 2016
brak ocen
1e0-b45
~ lin  do ~ !!!!!   Ale co to ma wspólnego ze studiami. Studia to studia a technika to technika
12 września 2016
+1
-2
f3a-07b
~ KJ  do ~ !!!!!   Jeszcze nie tak dawno ośmieszało się takie szkoły. A teraz firmy poszukują dobrych spawaczy, tokarzy czy chociażby dekarzy - za bardzo dobre pieniądze. Niestety takowych nie ma. Są tacy jak ja - po liceum, nie mając żadnych perspektyw na dobrą pracę. Zrobić studia? Stracić kolejne kilka lat? Czy lepiej było pójść do dobrego technikum i spędzić tam rok dłużej, zrobić dodatkowy kurs i zacząć zarabiać pieniądze.
12 września 2016
+7
-0
14b-443
~ !!!!!   Nie wszystkie, ale większość kierunków szkół wyższych to "fabryki bezrobotnych". Coraz bardziej brakuje dobrych fachowców po technikach i zawodówkach(w określonych zawodach).
12 września 2016
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball
Mapa strony | Zapytania Google
x